Піролізні котли: види, переваги та недоліки

Зараз нікого вже не здивуєш піролізними котлами. І хоча такі котли набагато дорожчі твердопаливних, але працюють вони на одній кладці набагато довше тих, що працюють на вугіллі або дровах. Напевно, це і є найголовнішою перевагою, адже тепер не потрібно підніматися серед ночі, щоб підкинути дров.
Піролізні котли дозволяють досягти максимально високої температури при спалюванні газу, отриманого з дров. Ефективність і час горіння збільшуються завдяки високій температурі горіння. Управління процесом горіння піролізного котла не вимагає великих зусиль, тому його роботу легше автоматизувати.

Основи роботи піролізного котла

Під дією високої температури і нестачі кисню сухі дрова розкладаються на піролізний газ і кокс (деревне вугілля). Цей процес відбувається під дією високої температури 200 - 800°С. Під час цього відбувається виділення тепла, що призводить до підігріву повітря, що надходить в зону горіння.
Теплову енергію отримують під час взаємодії кисню з виділеним піролізним газом під впливом високої температури. Ще однією з головних відмінностей є те, що димові гази на виході з котла, не мають шкідливих домішок. Навіть вуглекислого газу такий котел викидає в атмосферу набагато менше, ніж звичайний дров'яний. У процесі піролізного горіння утворюється мінімальна кількість сажі та золи, тому котел рідше, ніж звичайний, потребує чищення.

Переваги піролізних котлів:

  • ви завжди можете самостійно відрегулювати потужність котла;
  • палива вживається в меншій кількості;
  • котел не вимагає багато зусиль для чищення або обслуговування;
  • не потрібно часто підходити до котла, досить декілька разів на добу подати паливо;
  • вологість дров, що подаються в котел, може бути до 20%.


З піролізними або ж газогенераторними котлами можна заощадити, не дивлячись на їх високу вартість і необхідність електропостачання. Але використання такого котла швидко окупається, завдяки високій потужності їх роботи і простоті у використанні.
Але, якщо вам не підходить газогенераторний котел, то зараз на ринку можна знайти твердопаливний піролізний котел, який допоможе замінити газове паливо на більш економну сировину, наприклад деревину або ж деревні відходи.

Компанія «Металіст» пропонує вашій увазі тільки високоякісні котли за ціною, яка вас обов'язково порадує. Вони будуть незамінними помічниками в опаленні вашого будинку, навіть в найхолоднішу пору року.
Щоб подивитися характеристики, дізнатися ціну або купити піролізні котли, переходьте на наш сайт або зв'яжіться з нашими менеджерами за контактними номерами.